Moduł obsługi gospodarki materiałowej - HMS/geem

Moduł HMS/geem umożliwia obsługę gospodarki materiałowej w dwóch trybach - jako magazynier, bądź jako księgowy. Tryb pracy użytkownika uzależniony jest od przypisanych do niego uprawnień - w zależności od nich moduł dostosowuje swoją funkcjonalność do stawianych przed nim wymagań. Dzięki rozwiniętemu systemowi podpowiedzi znacznie ułatwione zostało wprowadzanie danych oraz wybór odpowiednich informacji. Regały - gospodarka materiałowaModuł umożliwia rejestrację dokumentów dotyczących ruchu materiałów z jednoczesną prezentacją skutków tego ruchu w kartotece. Poprzez automatycznie tworzony dziennik dla modułu finansowo-księgowego (HMS/efka) powoduje utworzenie odpowiednich dekretów księgowych. Umożliwia drukowanie arkuszy spisowych wykorzystywanych do wykonania spisów z natury, przyjęcie informacji z arkuszy spisowych oraz rozliczenie inwentaryzacji. Poprzez odpowiednie zestawienia umożliwia analizę poszczególnych rodzajów ruchu materiałów w różnych okresach roku.

System pozwala tworzyć zestawienia z kartoteki wg dowolnych kryteriów. Mogą być one dostępne jako wykazy drukowane lub wyświetlane na ekranie monitora, zawsze zaopatrzone w datę i godzinę ich tworzenia, co jest niezwykle istotne w przypadku tworzenia tego samego zestawienia wielokrotnie w ciągu dnia.

Automatycznie tworzony bilans otwarcia stanowi przygotowanie systemu do pracy w nowym roku. Wbudowane mechanizmy rejestracji zmian w danych systemu pozwalają ustalić czas wykonania tych zmian. HMS/geem posiada możliwość blokowania dostępu do strategicznych jego funkcji. Procedury administrowania pozwalają uprawnionemu użytkownikowi w pełni elastycznie dostosowywać mechanizmy jego działania do zmieniających się potrzeb.

Moduł tworzony był głównie z myślą o użytkowniku nie mającym dużego doświadczenia w technice komputerowej. Jest przyjazny dla użytkownika oraz w wysokim stopniu odpornym na jego błędy. Osiągnięto to dzięki zastosowaniu systemu pomocy oraz merytorycznemu podziałowi funkcji systemu na grupy tematyczne wywoływane z poszczególnych menu systemu. Nazwy funkcji systemu są powiązane merytorycznie z podejmowanym działaniem. Użytkownik dysponuje także systemem pomocy ekranowej.